İlhan Özkan

Prof. Dr.
İletişim numarası
05309304806
Online Randevu
Doğum Yeri ve Yılı:
Yozgat, 1962
Medeni Durumu:
Evli
Yabancı Dil:
İngilizce

Hakkında

Prof. Dr. İlhan Özkan1989-1993 yılları arasındaki Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasının ardından Japonya ve İngiltere’de yaptığı 2 yıl süren çalışmaları ile spor yaralanmaları, artroskopi ve diz cerrahisi konularına yönelmiş, halen temel olarak diz cerrahisi (spor yaralanmaları, artroskopik cerrahi, diz protezleri), ayak ve ayak bileği cerrahisi konularında yoğun olarak çalışmaktadır.

Doğum Yeri ve Yılı:               Yozgat, 1962

Medeni Durumu:                  Evli, iki çocuk babası

Eğitim Durumu:

Lise – Ankara Atatürk Anadolu Lisesi (Mezuniyet tarihi: 1980)

Fakülte – Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (Mezuniyet tarihi: 1986)

Aldığı Görevler ve Mezuniyet Sonrası Eğitim:

Salihli Devlet Hastanesi Acil Servis Hekimliği (Ekim 1986 – Mayıs 1987)

İzmir İstihkam Er Eğitim Tugayı Revir Hekimliği (Haziran 1987 – Ekim 1988, Askerlik görevi)

S.B. Ankara Numune Hastanesi Hızır Acil Servis Hekimliği (Kasım 1988 – Haziran 1989)

S.B. Ankara Hastanesi 1. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Asistanlığı  (Temmuz 1989 – Eylül 1993) (Uzmanlık Tarihi: 25 Eylül 1993)

The London Hospital Medical Collage, Bone and Joint Research Unit (Mr. M.A.R. Freeman yanında kalça ve diz artroplastisi üzerinde çalışma) (Mart 1992 – Nisan 1992)

S.B. Ankara Hastanesi 1. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Başasistanlığı (Ekim 1993 – Temmuz 1995)

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Yardımcı Doçentliği (Ağustos 1995 –  2000)

Osaka University Medical School, Department of Orthopaedic Surgery – Post Doctoral Fellow in Sports Medicine Service  - Japonya  (Konsei Shino yanında Diz - Ayak Bileği Artroskopisi ve Cerrahisi Üzerine Çalışma) (Ekim 1995 – Mart 1997)

Osaka Kosei-Nenkin Hospital – Japonya (Minoru Yoneda yanında Omuz Artroskopisi ve Cerrahisi Üzerine çalışma) (Aralık 1996 – Mart 1997)

Doçentlik Sınavı giriş tarihi; 2 Kasım 1999

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Doçentliği (Ağustos 2000 - 2005)

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Profesörlüğü (Ağustos 2005 -  Mart 2016)

Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Profesör kadrosundan emekliye ayrılış (Mart 2016)

Özel Medinova Hastanesi - AYDIN Yönetim Kurulu Başkanı, Tıbbi Direktörü, Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Doktoru (Mart 2016 – Halen bu görevleri sürdürmekte)

Uzmanlık Tezi:                      Doğuştan Pes Ekinovarus Tedavisinde Yumuşak Doku   Ameliyatları

Özel Eğitim: 

Diz, Ayak Bileği, Artroskopisi ve Cerrahisi

The London Hospital Medical Collage, Londra - İngiltere

Osaka University Medical School, Osaka - Japonya

Osaka Kosei – Nenkin Hospital, Osaka - Japonya

Üye Olunan Bilimsel Dernekler:

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği

Türkiye Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği EFORT (Avrupa Ortopedi Travmatoloji Dernekleri Federasyonu)

ISAKOS (Ululararası Artroskopi, Diz Cerrahisi ve Spor Yaralanmaları Derneği)

ESSKA (Avrupa Spor Yaralanmaları, Diz Cerrahisi ve Artroskopi Derneği)

Yabancı Dili:                         İngilizce

 Alınan Ödüller:        

  1. Milli Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi Araştırma Alanında Birincilik Ödülü “Sıçanlarda Menisküs Dokusuna Gen Transferi” konulu çalışma ile (İstanbul – 1997).
  2. XVIII. Mili Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi, En İyi Uzmanlık Tezi Üçüncülük Ödülü (İstanbul – 2003) (Uzmanlık Öğrencisi Dr. Bülent Günel, Tez Danışmanı Dr. İlhan Özkan)
  3. Tek ve çift kemik tünelde tendon iyileşmesinin biyomekanik karşılaştırılması. XIX. Milli Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi, “En İyi Sözel Bildir Ödülü” (Antalya 2005)

Tek ve çift tünel ön çapraz bağ rekonstrüksiyonlarında tendon-kemik tünel temas yüzeyinin karşılaştırılması.

Konuşmacı Olarak Görev Aldığı Toplantılar:

Prof. Dr. İlhan Özkan hemen hemen tümü spor yaralanmaları, artroskopi ve diz cerrahisi konularında, Ulusal ve Uluslararası toplantılarda 150’nin üzerinde seminer, sempozyum ve konferansta konuşmacı olarak görev almıştır.

Katılmış Olunan Yurt İçi ve Yurt Dışı Toplantılar:

Prof. Dr. İlhan Özkan hemen hemen tümü spor yaralanmaları, artroskopi ve diz cerrahisi konularında, 200’ün üzerinde Ulusal ve Uluslararası toplantıya katılmıştır.

Yayınları:

Prof. Dr. İlhan Özkan’ın hemen hemen tümü spor yaralanmaları, artroskopi ve diz cerrahisi konularında, 10 tanesi ululararası olmak üzere 100’ün üzerinde bilimsel yayını bulunmaktadır.